czwartek, 27 listopada 2008

...s...a....m....o...b.....ó....j....s...t....w....o....
Są noce, gdy przyszłość traci wszelką wagę, a spośród wszystkich jej chwil pozostaje tylko ta, w której postanowimy skończyć z sobą.

Jest pewna rozkosz w opieraniu się pociągowi do samobójstwa.

Ten, komu pisane jest się zabić, jedynie mocą przypadku należy do tego świata; w gruncie rzeczy nie należy do żadnego.

Myśl, że mamy się zabić, robi nam dobrze.

Udaję radość, której we mnie nie ma, ukrywam smutek, żeby nie martwić tych, którzy mnie kochają i troszczą się o mnie. Niedawno myślałam o samobójstwie. Nocą, przed zaśnięciem, odbywam ze sobą długie rozmowy, staram się odegnać złe myśli, bo byłaby to niewdzięczność wobec wszystkich, ucieczka, jeszcze jedna tragedia na tym i tak już pełnym nieszczęść świecie.

Jeśli ktoś nie popełnia samobójstwa, nie znaczy, że wybrał życie. On tylko nie potrafi się zabić.

Człowiek cierpiący na bezsenność jest siłą rzeczy teoretykiem samobójstwa.

Każdy w jakimś zakątku swojej duszy wie aż nadto dobrze, że samobójstwo jest wprawdzie wyjściem, ale przecież tylko jakimś wyjściem nędznym, nielegalnym, zapasowym, i że w zasadzie szlachetniej i piękniej jest dać się pokonać przez samo życie niż ginąć z własnej ręki.

Przyjemna to rzecz umrzeć z własnej ręki.

(...)

sobota, 22 listopada 2008

"Godzina zła"Doświadczenie wielu egzorcystów potwierdza istnienie w ciągu nocy takiej pory, w której działanie złych duchów się nasila. Najczęściej zdarza się to od godziny trzeciej i trwa, w zależności od przypadku, przez pełną godzinę lub w jej granicach. Można ten czas nazwać godziną panowania zła. Wielokrotnie udowodniono, że wyznawcy szatana, naśladując czas liturgiczny Kościoła katolickiego, przeciwstawiają pewnym chrześcijańskim praktykom swoje własne, służące w ciągu dnia, miesiąca lub roku do hołdowania kultowi demonów. Należy zatem mieć w świadomości to, iż jak w Kościele katolickim godzina 15.00 zyskała miano godziny miłosierdzia, tak dla satanistów 3.00 w nocy jest godziną diabła, w której objawia się w sposób szczególny jego niszcząca moc. W tej godzinie istnieje duże prawdopodobieństwo interwencji demonicznej skierowanej na osobę opętaną lub na kogoś z jej otoczenia(...).Jest to trudny moment związany ze zmęczeniem fizycznym (środek nocy), ale również z natężeniem oddziaływania zła, które za wszelką cenę chce podkreślić swoją władzę nad daną osobą i całym światem."

czwartek, 13 listopada 2008

Postanowienie...

Zamierzam nie golić brody aż pójdę do wojska!!!

wtorek, 11 listopada 2008

Moje ulubione seriale.

01.Z archiwum X (The X Files)

Serial opowiada o nietypowej parze agentów FBI. Fox Mulder (David Duchovny) i Dana Scully (Gillian Anderson) prowadzą tytułowe Archiwum X, komórkę Federalnego Biura Śledczego, do której trafiają wszystkie sprawy nie dające się wyjaśnić na drodze konwencjonalnego rozumowania. Mulder głęboko wierzy w istnienie istot pozaziemskich i innych niewytłumaczalnych zjawisk, będących przedmiotami ich śledztw. Praca w Archiwum X jest dla niego próbą wyjaśnienia zagadki zaginięcia swojej siostry, która - jak twierdzi Mulder - została porwana przez obcych. Scully natomiast, jako naukowiec, jest bardzo sceptycznie nastawiona do wszelkich badanych przez nich spraw, choć w toku wydarzeń sama także zaczyna wierzyć w paranormalne zjawiska. Z czasem do Muldera i Scully dołączają agenci John Doggett (Robert Patrick) i Monica Reyes (Annabeth Gish), tworząc drugi duet pracowników Archiwum X.

W sumie w latach 1993-2002 nakręcono 202 odcinki podzielone na dziewięć sezonów.


02.Skazany na śmierć (Prison Break)

Serial opowiada o losach więźniów więzienia stanowego Fox River. Lincoln Burrows, główny bohater zostaje skazany na śmierć za zbrodnię, której nie popełnił. Jego młodszy brat, inżynier Michael Scofield, dowiadując się o niewinności brata, postanawia go uratować. Kilka lat przed tym wydarzeniem jego firma brała udział w przebudowie więzienia. Gdy dowiaduje się, że jego brat spędzi ostatnie chwile w zakładzie karnym, który on sam zna jak własną kieszeń, uświadamia sobie, że jego plan wydostania Lincolna z więzienia staje się coraz bardziej realny. Pokrywa swoje ciało tatuażem, na którym starannie ukrywa plan więzienia Fox River. Dopracowuje każdy szczegół i zapoznaje się z historią wielu więźniów, mając nadzieję, że uda mu się zwerbować do ucieczki tych najbardziej przydatnych.

Sezony:
pierwszy (22 odcinki)
drugi (22 odcinki)
trzeci (13 odcinków)
czwarty (10 wyemitowanych-planowane 22)

03.Miasteczko Twin Peaks (Twin Peaks)

Głównym wątkiem serialu jest śledztwo w sprawie zabójstwa licealistki Laury Palmer prowadzone przez ekscentrycznego agenta FBI Dale'a Coopera. Wraz z nim poznajemy miasteczko Twin Peaks, jego mieszkańców i ich mroczne sekrety.

Serial liczy w sumie 30 odcinków - pilot i 7 odcinków w pierwszej serii oraz 22 w drugiej. Każdy odcinek trwa ok. 45 min., z wyjątkiem pilota serialu i odcinka ósmego, które trwają ok. 90 min.


04.Zagubieni (Lost)

Serial opowiadający tragiczną historię 48 pasażerów pechowego lotu 815 z Sydney do Los Angeles, których samolot rozbija się na tajemniczej wyspie. W tym całym zamieszaniu jedynie jednej osobie udaje się zachować zimną krew. Jest to chirurg Jack, który pomaga komu tylko się da. Z czasem panika przeradza się w lęk i strach. Wszyscy muszą nauczyć się żyć w nowych warunkach. Nie zrobią jednak tego bez uporania się z własnymi życiowymi problemami.

Sezony:
pierwszy (24 odcinki + 1 specjalny)
drugi (23 odcinki + 3 specjalne)
trzeci (22 odcinki + 3 specjalne)
czwarty(13 odcinków + 1 specjalny)
piąty (Emisja 17 odcinków piątego sezonu nastąpi w pierwszej połowie 2009 roku.)
szósty (Emisja 17 odcinków ostatniego, szóstego sezonu nastąpi w pierwszej połowie 2010 roku.)

05.Herosi (Heroes)

Serial sci-fi opowiadający o grupie ludzi posiadających szczególne zdolności. Mieszkają w różnych miejscach i większość nie zna się wzajemnie. Odkrywając w sobie zdolności superbohaterów muszą nauczyć się z nimi żyć.

Sezony:
pierwszy (23 odcinki)
drugi (11 odcinków)
trzeci (8 wyemitowanych)

06.4400 (The 4400)

4400 opowiada o losie ludzi zaginionych w połowie XX w. Pewnego dnia wracają na Ziemię w świetlistej kuli. Mają tyle samo lat, ile mieli w chwili zaginięcia, choć ich krewni dawno poumierali.

Agenci badający sprawy związane z odnalezionymi są szczególnie w nie zaangażowani, gdyż każdy z nich ma bliską osobę, która należy do grona 4400: agentka zaadoptowała dziewczynkę, która zaginęła w 1946 r., agent z kolei ma syna, który w dziwnych okolicznościach zapadł w śpiączkę.

Każdy z 4400 posiada jakieś zdolności, niewytłumaczalne dla normalnych ludzi: przewidywanie przyszłości, uzdrawianie, uśmiercanie śliną, słyszenie myśli ludzi, zabijanie krzykiem, panowanie nad wolą innych..


Serial składa się z 45 odcinków podzielonych na 4 sezony.

07.Pierwsza fala (First Wave )

Ziemia jest w tajemnicy kolonizowana przez kosmitów wrogo nastawionych wobec ludzkości.
Cade Foster jest jednym z nielicznych, którzy to wiedzą. Pomimo tego, że przybysze zamordowali jego żonę, a jego samego wrobili w to morderstwo ze wszystkich sił próbuje ich pokonać. Poszukiwany przez policję i prześladowany przez GUA szuka sprzymierzeńców i sposobu na pokonanie wroga.
W swoich wędrówkach kieruje się przepowiedniami Nostradamusa, w których ukryte są informacje na temat inwazji.

Powstały 3 serie (66 odcinków).


08.Roswell: W kręgu tajemnic (Roswell)

Serial opowiada historię trójki (w drugim sezonie czwórki) kosmitów, którzy w 1947 rozbili się nieopodal Roswell oraz ich ludzkich przyjaciół.

Serial składa się z 61 epizodów, podzielonych na 3 sezony.

09.Battlestar Galactica

Rasa ludzka zamieszkująca Dwanaście Kolonii toczy wyniszczającą wojnę z Cylonami, zbuntowanymi maszynami, które sama wcześniej stworzyła. Po wyniszczającej walce dochodzi do zawarcia rozejmu, a Cyloni wycofują się. Daleko od zamieszkanych systemów zostaje zbudowana baza kosmiczna, która ma być miejscem utrzymywania kontaktów dyplomatycznych między obiema rasami. Corocznie ludzie wysyłają oficera, aby oczekiwał wieści od dawnych wrogów. Jednak druga strona milczy. Niespodziewanie po czterdziestu latach dawna nemesis powraca. Tymczasem Cyloni stworzyli 12 modeli humanoidów ─ cylonów, wyglądających jak ludzie, którymi posługują się głównie do infiltracji. W wyniku podstępu uzyskują dostęp do systemów obronnych Dwunastu Kolonii i przypuszczają atak, w wyniku którego rasa ludzka staje na krawędzi unicestwienia. Z pogromu ocalał przestarzały okręt bojowy, Battlestar Galactica, oraz pewna liczba statków cywilnych. Załoga wyrusza na poszukiwanie nowego domu, zaginionej, trzynastej koloniiZiemi.

Sezony:
miniseries (2 odcinki)
pierwszy (13 odcinków)
drugi (20 odcinków)
trzeci (20 odcinków)
czwarty (10 wyemitowanych, 22 zaplanowane)


10.Dr House (House, M.D. )

Fabuła serialu toczy się wokół doktora Gregory'ego House'a, cynicznego, lecz zarazem genialnego diagnostyka, cieszącego się w środowisku medycznym opinią szaleńca i wichrzyciela. Doktor House chodzi o lasce, ponieważ kilka lat wcześniej nie zdiagnozowano u niego na czas zawału mięśnia czworogłowego uda, w konsekwencji którego doszło do martwicy. Z tego też powodu cierpi na przewlekły ból. By go złagodzić, zażywa Vicodin, środek przeciwbólowy na bazie opium, od którego jest uzależniony. W każdym odcinku doktor House wraz ze swoim zespołem (w pierwszych trzech sezonach to doktorowie Allison Cameron, Robert Chase i Eric Foreman) próbuje zdiagnozować i wyleczyć pacjentów przejawiających rozmaite objawy, niewyjaśnione wcześniej przez innych lekarzy. Oprócz tego serial ukazuje także prywatne życie House'a i członków jego zespołu.

Sezony:
pierwszy (22 odcinki)
drugi (24 odcinki)
trzeci (24 odcinki)
czwarty (16 odcinków)
piąty (6 wyemitowanych)

11.Zagubiony pokój (The Lost Room)

"Zagubiony pokój" to mini serial opowiadający historię "niezwykłych rzeczy" pochodzących z pokoju 10 pewnego motelu. Pewnego dnia Joe Miller Policjant pracujący w wydziale zabójstw stał się właścicielem klucza, który otwierał każde drzwi które przenosiły go do 10 pokoju pewnego motelu. Poprzez ten klucz zaczynają się jego kłopoty. Różne grupy ludzi szukające artefaktów chcą zdobyć klucz, który jest najważniejszym z artefaktów. W pokoju numer 10 Joe traci swoją córkę. Od tego momentu zrobi wszystko by ją uratować. Ciekawostką jest to, że pokój 10 owego motelu nigdy ...

Mini serial składa się z 3 odcinków.


12.MillenniuM

Millennium opowiada historie śledztw prowadzonych przez byłego agenta FBI, posiadającego dar spoglądania na zbrodnię oczami dokonującego jej przestepcy. Za sprawą tego zostaje zwerbowany przez tajemniczą organizację 'Millennium' pozornie zajmującą się rosnącą na przełomie wieków przestępczością.

Serial składa się z 66 odcinków podzielonych na 3 sezony.


13.Kości (Bones)

Dr Temperance Brennan (Emily Deschanel) jest utalentowanym antropologiem pracującym w Jeffersonian Institution, która w wolnych chwilach pisze powieści. Dr Brennan bardzo często współpracuje z agentem FBI Seeleyem Boothem (David Boreanaz), pomagając zidentyfikować zwłoki, kiedy standardowe metody są nieskuteczne.

Będąc nieco na bakier ze współczesnym światem (kompletny brak obeznania z pop kulturą czy niezrozumienie cytatów filmowych i slangu), często powtarza, że lepiej rozumie martwych niż żywych. Razem z nią w śledztwach pomagają jej przyjaciele z Jeffersonian: Angela Montenegro, artysta-plastyk tworząca trójwymiarowe hologramy miejsc zbrodni i hipotetycznych jej przebiegów; Zack Addy, asystent Brennan, któremu wysokie IQ przeszkadza w ukończeniu kilku doktoratów. Zespół zamyka dr Jack Hodgins, specjalizujący się w owadach i minerałach, wielki zwolennik teorii spiskowych.


Sezony:

pierwszy (22 odcinki)

drugi (21 odcinków)

trzeci (15 odcinków)

czwarty (9 wyemitowanych)I to by było na tyle...

niedziela, 9 listopada 2008

"Cudowny świat zwierząt"-MOTYLE-

Oto i on pierwszy film z serii "Cudowny świat zwierząt". Jest o motylach. Muzyka w tle to:Fryderyk Chopin-Piano Concerto No1 Op11 in E minor-Artur Rubinstein. Mam nadzieje że się spodoba miłośnikom zwierząt i nie tylko im.

sobota, 8 listopada 2008

Nowy film na Youtube...

Już wkrótce dodam nowy filmik na YouTube mojego autorstwa. Będzie to pierwszy filmik z nowej serii -"Cudowny świat zwierząt"-. Na początek będzie o motylach. A później planuje m.in. o wężach, pająkach, ptakach (jakiś) i inne... Mam nadzieje że się spodobają. W tle filmów z tej serii zamierzał dawać podkłady z muzyki poważnej.

Dobrej nocy idę spać..............

środa, 5 listopada 2008

Zmiany w kalendarzu F1 na rok 2009

Aktualny kalendarz na rok 2009


01 GP Australii (Melbourne) 26 - 29 Marzec
02 GP Malezji (Kuala Lumpur) 03 - 05 Kwiecień
03 GP Chin (Shanghai) 17 - 19 Kwiecień
04 GP Bahrajnu (Bahrain) 24-26 Kwiecień
05 GP Hiszpanii (Catalunya) 08 - 10 Maj
06 GP Monako (Monte Carlo) 21 - 24 Maj
07 GP Turcji (Istanbul) 05 - 07 Czerwiec
08 GP Wielkiej Brytanii (Silverstone) 19 - 21 Czerwiec
09 GP Niemiec (Nürburgring) 10 - 12 Lipiec
10 GP Węgier (Budapest) 24 - 26 Lipiec
11 GP Europy (Valencia) 21 - 23 Sierpień
12 GP Belgii (Spa-Francorchamps) 28 - 30 Sierpień
13 GP Włoch (Monza) 11 - 13 Wrzesień
14 GP Singapuru (Singapore) 25 - 27 Wrzesień
15 GP Japonii (Suzuka) 02-04 Październik
16 GP Brazylii (Sao Paulo) 16-18 Październik
17 GP Abu Dhabi (Abu Dhabi) 30 Paź- 01 Listopad

sobota, 1 listopada 2008

1 LISTOPADA-Wspominając tych co odeszli.......

Warto tego dnia poświęcić choć trochę czasu na refleksję o naszych zmarłych przodkach. Ale nie tylko. Naszej pamięci zasługują wszyscy Ci, którzy przez swoje czyny w przeszłości kształtowali naszą dzisiejszą teraźniejszość. Żołnierze, artyści, naukowcy, wielcy przywódcy czy lekarze. Jeżeli podczas naszej tegorocznej wizyty na cmentarzach napotkamy jeden z takich grobów nie zawahajmy się zapalić symbolicznego znicza. Myślę, że jesteśmy choć tyle dłużni tym ludziom.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym na wieki wieków, Amen.
Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie !
Panie Miłosierdzia świeć nad ich duszami !